Jdi na obsah Jdi na menu
 


tohle nakreslili pro Greenpeace

to maj bejt green day :)

Billie

tahle fotka je dokonalá :-) nevím proč, ale hrozně se mi líbí....

Obrázek “http://greendayrock.canalblog.com/images/C.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Zajímavosti o GD

Billie Joe nahrál singl Look For Love, když mu bylo pět. Kopie nyní dostanete na eBay za zhruba 1500 dolarů.

Originální verze alba Dookie má na zadní části obalu podporujícího fanouška Ernieho Dolla. V pozdějších vydáních bylo tohle odendáno, aby nebyl porušován zákon.

Billie Joe si vzal svou přítelkyni Adrienne Nesser 2.7.1994, když mu bylo 22 let. Druhý den Adrienne zjistila, že je těhotná.

Billie Joe napsal hodně songů na album Insomniac po nocích, které trávil se svým právě narozeným synem Josephem. Byly to bezesné noci, které ho inspirovaly k názvu alba ( insomniac je osoba trpící nespavostí )

Balada Good Riddance se nakonec objevila na albu Nimrod, Armstrong však původně napsal před sedmi lety, když mu bylo 18. Původně měl v úmyslu zařadit ji na album Dookie, od toho ale na poslední chvíli opustil.

V únoru 2002 trpící BJ opustil manželku a děti a přestěhoval se do New Yorku, kde měl v plánu napsat písničky s country hvězdou Bryanem Adamsem, ale práce se nedařila, a tak se vrátil po dvou týdnech.

Věta Nobody Likes You... ,kousek z písně Jesus of Suburbia, se honosí vokálem od Kathleen Hanny, icony alt-rocku, která se v roce 1990 skvěle plazila v písničce Kurt Smells Like Teen Spirit po zdi Cobainovy ložnice, inspirované legendární grunge hymnou.

wow :)

zdroj: greenday.wz.cz

Bullet in a Bible se stalo neprodávanějším hudebním DVD za rok 2006.

Kerrang! rozhovor s Billiem
zdroj: greenday-cz.com

Jejich nové album bude ohromující!…tvrdí podtitulek nejnovějšího rozhovoru BJ s hudebním časopisem Kerrang! Billie v tomto krátkém interview hodnotí uplynulý rok

 

Na stupnici od jedné do deseti, jak by jsi ohodnotil tento rok?
Někde mezi sedmičkou a osmičkou, řekl bych. Dal bych mu tak sedm a půl.

Co jsi udělal tento rok?
Spoustu věcí! Tak se na to podíváme: nahráli jsme spoustu demo a hodně přemýšleli nad našim novým albem. Osobně nám všem poprvé zněly všechny ty věci jako strašné svinstvo, ale s odstupem času jsme se konečně dostali k tomu, že jsme začali vyřazovat co svinstvo je a co není. Ale…děláme na tom. Taky jsme samozřejmě nahráli The Saints Are Coming s U2. Hráli jsme ji živě v Superdome, kde tým New Orleans Saints hráli svůj první zápas doma od pohromy hurikánu Katrina. Bylo to úžasné, ale taky zvláštní. Devastace způsobila katastrofu mnohem horší, než si můžeme představit, nebo vidět v televizi. Jakoby nukleární bomba dopadla na to místo. Je to totální devastace! A co ještě? Jo, jasně. Rovněž jsme vytvořili stránky www.greenfaynrdc.com. Je to enviromentální (životní prostředí) projekt. Rád bych na to lidi upozornil.

Podívej se zpět. Můžeš popsat American Idiot jako mistrovské dílo?
Er, ne, nemyslím si. Jsem na to opravdu hrdý, to si nemyslete. Mám rád to album, je tam spousta věcí, které jsme zvládli tak, jako nikdy předtím. Ale mistrovské dílo je silné slovo. Berme ohled na to, že to celé byl obrovský zážitek. Vždyť všechno přišlo až koncem tohoto roku. Byl to pro nás krásný čas. Byl to všechno pozůstatek pro tento rok, ale pravda je, že kapitola je uzavřena. Prožili jsme spoustu úžasných chvil. Radost i smutek a všechno dohromady.

Kolik alb American Idiot se nakonec prodalo?
Něco kolem 15 miliónů.

To je na pochcání, co?
Já vím! Tyhlety čísla nejsou těmi, na které jsme byli zvyklí před léty, ti řeknu. Strašně nás to překvapilo. Skoro nereálné. Bylo to jako žít ve fantazii. Jsem rád, že jsme v době, v jaké jsme. Máme za sebou mnoho let zážitků. To nás připravilo na to, co může přijít. Ale my jsme to přežili i s těmi pochybami, jestli je tohle opravdu ta věc, kterou máme žít a po tom všem si konečně můžeme říct, to je ono. "Wow, jsme tady!"

Jak's to viděl?
Bylo to úžasný. Ale bylo to taky trochu surreal (surrealistické). Jak skvělé je žít v téhle době. Jsem opravdu rád, že jsem se narodil v Severní Kalifornii a ne v LA, nebo někde v Jižní Kalifornii. Tady nejsi obklopený lidmi, kteří ti říkají, že všechno co děláš je úžasné, že ty jsi úžasný a že nikdy nemůžeš udělat chybu. Jsem si jistý, že to působí jen zmatek. Za úspěch jednoznačně mohou ti, kteří jsou kolem nás a ne jen my.

Co nám můžeš říct o vašem novém "materiálu"?
Jediné, co ti můžu říct je, že nechceme dělat žádné album, které je jakoukoli reakcí na American Idiot. To je pro nás opravdu důležitý bod. Chceme dělat hudbu tak, jak ji momentálně cítíme a ne navazovat na náš předešlý úspěch.

Ale více důležité přece je, aby album bylo lepší než American Idiot?
Yeah, já myslím, že by mohlo být lepší. Písničky by měly být, řekněme, ohromující. Yeah, ohromující je fráze, jakou použít (Pozn. překladatele: Billie Joe zde použil výraz mind-blowing, což v doslovném překladu znamená mysl-rozdmýchávající). Je tu několik možných nasměrování v hudbě, které musíme řešit. Třeba právě teď se snažíme zařadit do toho něco humoru, jaký děláme. Snažíme se vytvořit opravdový smysl a její sílu dát do pravé fyzické intenzity. Pracujeme celým svým tělem i duší a procházíme skrz své nápady a ideje.

Řekni nám pravdu - tohle album nevyjde do roku 2008, že ne?
To je předběžný odhad, ano.

Bastarde…
No, hodně jsme poslední dobou cestovali a písně jsme vlastně psali na cestě. Potřebujeme nejméně 11 až 12 měsíců a to není tak jednoduché sehnat.

Jsou Green Day stále přátelé?
Oh, ano. Popravdě můžu říct, že jsme teď mnohem lepší přátelé, než jsme kdy byli. Všichni tři jsme se stmelili dohromady o dovolené, kdy jsme tvrdě pracovali na novém albu. Dáváme do toho všechno doufáme, že posléze to za to opravdu bude stát.


Billie and his family

Nádherně jim to spolu sluší...

Co jste o Green Day nevěděli...

1) Billie Joe měl teprve 10 let, když jeho otec zemřel na rakovinu. Ve škole se dal dohromady s Mikem Dirntem (tehdy Mikem Pritchardem), kterým byl dán k adopci, když mu bylo 6 týdnů (kvůli jeho, na heroinu závislé, matce).

2) Jméno Dirnt byla dříve posměšná přezdívka, které vznikla ze zvuku, který vydávali Mikeovi extra levné struny na baskytaře.

3) Mikeova rodina byla velmi chudá, takže Mike musel po škole pracovat v jedné restauraci, aby vůbec vyšli.

4) Hodně dávno odehráli kluci pár koncertů pod názvem „CONDOM“. Sami se také nazývali „Desecrated Youth“.

5) Billie Joe nahrál singl Look for Love, když mu bylo 5 let (nahrál ho v budově, kde chtěl 16 let poté nahrávat Dookie). Kopii si můžete nyní koupit na eBay za 1500$.

6) Jako dítě jezdil BJ po domovech důchodců a zpíval nemocným lidem. „Staré paní ho zbožňovali,“ řekl jeho známý.

7) Zašlý byt, který můžete vidět ve videoklipu Longview v jednu chvíli opravdu sloužil jako domov Green Day. Videoklip natáčeli 8. dubna 1994. Když ho dotočili, BJ si sedl na pohovku, díval se na televizi, kde se dozvěděl, ze Kurt Cobain byl nalezen mrtvý.

8) Cobain se nedožil úspěchu Green Day, ale jeho vdova Courtney Love je přesvědčená, že by Dookie miloval. „Název je o kakání. Je to hračka pro kluky. Jsem si jistá, že by se v tom Kurt chtěl štourat.“

9) Když v roce 1993 podepsali smlouvu s major labelem, byl jim zamezen vstup do rockového klubu na Gilman St. (BJ i Mike zde jeden čas pracovali i jako ochranka).

10) Mnoho dohadů zahalilo záhadně ztracené album Cigarettes And Valentines. Které bylo nahrané před Američan Idiot. Proslýchá se, že tyto songy jsou na albu Money Money 2020 od skupiny The Network (velmi pravděpodobně členové Green Day v maskách)


Billie je zase na blond :(

Nominace

Green Day a U2 byli nominováni na Grammy za Nejlepší rockový počin dua nebo skupiny. Saints Are Coming!!!

Green Day pracují na nové desce, vlastně na třech

zdroj: ipunk

Nejúspěšnější kapela posledních let, Green Day, prolomila tajemné ticho. Časopis NME informoval, že kapela pracuje na nové desce, nástupci veleúspěšného "American Idiot". A vypadá to, že Green Day opět nepojedou v malém. Nápadů údajně mají hned na tři desky najednou.

klikněte pro zobrazení původního obrázku

Kapela ukončila přestávku prací na singlu The Saints Are Coming společně s U2 a od této doby pracuje na novém albu. "Právě teď nahráváme hodně demoverzí a prostě píšeme," řekl časopisu NME frontman Billie Joe Armstrong. "Hledáme momenty, který nás budou inspirovat tím správným směrem. A to prostě stojí hrozně moc času. Užíváme si to a doufáme, že z toho něco vzejde."Zpěvák a kytarista zároveň dodává, že v současné fázi se nová deska rýsuje hned ve třech možných podobách. "Přemýšlíme o tom, že by za tím vším mohl být zase nějakej příběh," říká. "Taky si pohráváme s myšlenkou použití těch nejdivnějších zvuků, jaký jsme kdy udělali. Něco jako "Sandinista!" od The Clash nebo něco podobnýho. A pak tu je taky možnost, že to budou prostě punkový songy. Pracujeme na třech totálně odlišných deskách, celkem 30 písniček. Takže to teď dáváme dohromady a uvidíme, co z toho vyleze."Armstrong taky vzkazuje fanouškům, že kapela nepracuje pod nějakým tlakem finálního termínu, takže deska nemusí být v brzké době na světě. "Chci tomu dát fakt spoustu času, prostě tolik, kolik bude potřeba. Myslím, že je potřeba si udělat nějakej odstup od "American Idiot" a načerpat nové myšlenky a dobré nápady."

Zpěvák se rovněž zmínil o dlouho avizovaném filmu American Idiot. "Nějaký lidi na tom dělají, ale my jsme se teď zase vrhli do muziky," říká. "Ale bylo by skvělý, kdyby se to povedlo. Uvidíme."

Save the planet

Green Day spojili síli s organizací NRDC a vytvořili web, který informuje o jejich plánech na záchranu planety (lepší živ. prostředí atd.). Na stránkách naleznete také dopis prezidentovi, který mužete podepsat.... www.greendaynrdc.com.

Billie a Adrienne

Nechali se fotit pro nějakej časopis, tak se podívejte, jak jim to sluší :)

Oblíbené songy

The Saints Are Coming

American Idiot k soudu

Američan Paul McPike zažaloval skupinu Green Day, protože údajně ukradla jeho píseň, kterou napsal v roce 1992 "American Idiot". Žalobce uznal, že text není tak úplně stejný, jako text skupiny Green Day, nicméně žalobu mu nezamítl. McPike si nárokuje část z tržeb alba. Ale že se chlapík ozval zrovna teď, když je album snad už multiplatinové, když přitom American idiot začali hrát v rádiích někdy před dvěma lety... Jo peníze hýbou světem a v USA to možná i vyhraje

Green Day & U2 - New Orleans
Green Day s U2 při příležitosti znovuotevření Superdome v New Orleans nahráli cover verzi písničky "The Saints Are Coming" skupiny "The Skids"

Tré Cool
Stav: 2x rozvedený, nyní žije s bubenicí The Donnas — Donnou C.
Děti: Ramona (1995 z prvního manželství), Frankito (2001 z druhého manželství)
Nástroje: bubny, acordión a kytara

Frank Edwin Wright III., známý jako Tré Cool, se narodil 9. prosince 1972.  Žil ve Willitsu, Californii, USA se svým otcem a dvěma sourozenci. Jeho otec stavěl v oblasti domy včetně toho od Lookout. Records, který vlastnil Laurence Livermore. Ve 12 letech se Tré spojil s Livermoreovou kapelou The Lookouts. Nakonec když se John Kriftmeyer (Al Sobrante) rozhjodl opustit Green Day, navrhl Livermore Trého jako jejich nového bubeníka. Billie Joe a Mike si nenechali ujít možnost mít Trého za bubeníka.

V roce 1995 se Tré oženil se svou přítelkyní Liseaou. Brzy na to se jim narodila dcera Ramona. Rozvedli se a v roce 2000 se podruhé oženil s Claudií. S ní má syna Frankita (*2001). Ale ani s Claudií už nežije. Bydlí stále v Oaklandu, Californie, USA.
Mike Dirnit
Stav: rozvedený, nyní zasnoubený s přítelkyní Sarah???
Děti: Estelle Desiree (1997) s exmanželkou
Nástroje: baskytara, kytara, bubny

Michael Ryan Pritchard, dneska známý jako Mike Dirnt, se narodil 4. května roku 1972 do chudoby. Mikeova máma byla závislá na heroinu. Ještě když byl dítě, byl nabídnut k adopci. Během svého dětství střídal svoje rodiny po chvilkách.  Když bylo Mikeovi pouhých 6 let jeho adoptivní rodiče se rozešli. Mike zůstal s adoptivní matkou a starší sestrou. Mike potkal Billieho Joe v 5. třídě ve školním bufetu a od té doby jsou nejlepšími kamarády. Nakonec si Mike pronajmul byt v Billieho baráku a společně pracovali v restauraci, kde pracovala Billieho máma. Oba, Billie i Mike, byli fascinování punkrockovou muzikou a založili spolu skupinu Sweet Children. Narozdíl od Billieho měl Mike na střední škole dobré známky a má za sebou dokonce několik seminářů na společensko-vědní fakultě.

Mike se oženil se svou dlouholetou přítelkyní Anastasií v roce 1996 a jejich dcera Estelle Desiree se narodila v dubnu roku 1997. Mike svou dceru strašně miluje a jeho přezdívka pro ní je: "Hero". Dnes jsou Mike a Anastasia rozvedení, ale jsou stále dobří přátelé. Mike nyní žije v Oakland, Californie, USA.